Mir se erdhet ne Forumin AlbaStars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mir se erdhet ne Forumin AlbaStars


 
ForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Maradona mbėshtet Iranin: Jeni popull i dashur!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbaK|ng
Administrator
AlbaK|ng


Numri i postimeve : 426
Registration date : 17/03/2007

Maradona mbėshtet Iranin: Jeni popull i dashur! Empty
MesazhTitulli: Maradona mbėshtet Iranin: Jeni popull i dashur!   Maradona mbėshtet Iranin: Jeni popull i dashur! Icon_minitime27/12/2007, 20:22

Ish ylli argjentinas, Diego Armando Maradona ka qenė i ftuar nė Iran pėr tė vizituar vendin aziatik dhe gjithashtu pėr tė takuar presidentin e Iranit, Mahmud Ahmadinexhad. Tė shtunėn, Maradona ka takuar personin e ngarkuar pėr ambasadėn e Iranit nė Buenos Aires, Mohsen Baharvand, i cili e ftoi argjentinasin qė tė udhėtojė pėr nė Teheran. “Tashmė kam njohur Hugo Ēavezin dhe Fidel Kastron, por kam kėnaqėsinė tė njoh edhe presidentin e Iranit. Vizita tė tilla mė bėjnė tė ndihem krenar dhe tė kem njė konsideratė tė lartė pėr ju”, tha Maradona, i cili ka shprehur mė parė admirimin e tij pėr presidentin e Venezuelės dhe liderin e Kubės, tė cilėt i ka takuar jo pak herė. Vizita e Maradonės nė Iran kishte edhe njė tė veēantė tjetėr. Njė person i quajtur Luis D’Elia, ish funksionar, ėshtė akuzuar nga Drejtėsia argjetinase se ka qenė ideatori i njė atentayi terrorist nė vitin 1994, i cili solli vdekjen e 85 personave nė Buenos Aires, midis tyre edhe disa iranianė. Gjatė takimit tė tij nė Iran, Maradona shprehur haptazi mbėshtetjen e tij pėr popullin e iranit. “Jam me iranianėt dhe kėtė e them me gjithė zemėr. E them sepse kėshtu e ndjej. Jeni njė popull shumė i dashur dhe kėtė e kam vėnė re shumė herė. Ndihem shumė i lumtur qė po vizitoj vendin tuaj. Jam me Iranin dhe kėtė e pranoj me gjithė zemėr. Mund tė them se kam pėrshtypjet mė tė mira pėr kėtė vend dhe se populli, pėrveē se ėshtė shumė i dashur, ėshtė edhe mikpritės, diēka qė mungon nė shumė vende tė botės. Sigurisht, do tė vizitoj edhe vende tė tjera dhe shpresoj qė pritja tė jetė po kaq e ngrohtė”, tha Maradona.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albastars.tk
 
Maradona mbėshtet Iranin: Jeni popull i dashur!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Diego Armando Maradona
» Cfare kenge jeni duke degjuar ne kete moment... ?
» Debuton Diego Maradona Juniors

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mir se erdhet ne Forumin AlbaStars :: Sporti :: Futboll-
Kėrce tek: